Grupa IV Sówki

sowa

"Zabawa sztuk膮"

Nasza Grupa Sówek bierze udzia艂 w dwóch projektach edukacyjnych. Jeden z nich to „Zabawa sztuk膮”, który jest niezwykle atrakcyjny dla dzieci. Projekt bazuje na za艂o偶eniach Friedricha Froebla, który sam mawia艂 „Na艣ladujcie my艣l, nie za艣 form臋” Ka偶da Sowa wie, 偶e ka偶dy cz艂owiek jest Artyst膮, codziennie co艣 tworzymy, my艣limy, wymy艣lamy.

Warto zaznaczy膰 ze Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuk膮” odnosi si臋 do 艣wiata sztuki w kontek艣cie sztuk plastycznych (tj. malarstwo, fotografia, ceramika, wzornictwo). Czy sztuka to trudna i nudna tematyka dla dzieci? Nie, pod warunkiem, 偶e si臋 ni膮 bawimy. Nie skupiamy si臋 na tytu艂ach, czy trudnych nazwiskach, oswajamy dzieci z dzie艂ami, otaczany reprodukcjami, wzbudzamy ciekawo艣膰 . W takim razie czas na pierwsze zadanie !

Razem z grup膮, poznali艣my chyba najs艂awniejszego malarza, o którym mówi膮 i pisz膮 ró偶ne pokolenia - mowa rzecz jasna o Leonardo Da Vinci ! Wspólnie z Zerówkowiczami, wiemy kim by艂 Leonardo i jakie s艂awne dzie艂a ma na swoim koncie . Stworzyli艣my nietypow膮 farb臋- kaw臋! Tak! Malowali艣my kaw膮 ! A raczej odtwarzali艣my jedno z najwi臋kszych Jego dzie艂 - Dam臋 z 艁asiczk膮 !

Portrety wysz艂y przecudnie ! Sami zobaczcie !

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."