Grupa III Biedronki

biedronka

Kodowanie na dywanie

Kodowanie na dywanie - organizacja warsztatów z kodowania dla przedszkolaków z rzeszowskich placówek publicznych finansowane z bud偶etu obywatelskiego 2023. Ma na celu zapoznania dzieci w wieku przedszkolnym z kodowaniem oraz programowaniem w przyst臋pnej formie zabawy. Program ma na celu:

- wspólne programowanie robotów Genibot - praca z robotami edukacyjnymi

- zapoznanie z tajnikami kodowania i logiki - praca z materia艂ami edukacyjnymi

- rozwijanie orientacji przestrzennej

- rozwijanie kompetencji cyfrowych

- rozwój kompetencji mi臋kkich.

18 maja nasze przedszkolaki mia艂y równie偶 okazj臋 uczestniczenia w takich zaj臋ciach, które prowadzi艂a Anna 艢wi膰 propagatorka nauki kodowania w przedszkolu. Dzieci budowa艂y wie偶e wg podanego kodu, programowa艂y Geniboty oraz mia艂y okazj臋 pracowa膰 z robotem INDI. Dzieci bardzo entuzjastycznie uczestniczy艂y w zaj臋ciach.

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."