Grupa III Biedronki

biedronka

Pamiętnik Naszej Grupy

Wraz z naszym Misiem Tulisiem w ramach programu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” realizowaliśmy III moduł pt. „Pamiętnik Naszej Grupy”. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy zachować w pamięci ważne dla nas wydarzenia i chwile. Rozmawialiśmy o tym, co to jest kronika i pamiętnik. Oglądaliśmy kroniki przedszkolne sprzed lat, niektórzy nawet poszukiwali na starych fotografiach swoich rodziców za czasów kiedy byli przedszkolakami. Oglądaliśmy również w archiwum galerii na stronie internetowej przedszkola zdjęcia naszej grupy z poprzednich lat. Był ogrom radości, kiedy przedszkolaki widzieli siebie znacznie młodszych, a także dzieci, które już nie uczęszczają do naszego przedszkola. Uruchomiliśmy lawinę wspomnień. Z wykorzystaniem metody aktywizującej „burzy mózgów” stworzyliśmy plakat pt. „Nasza grupa jest wyjątkowa”. Chcąc uwiecznić nasze wspomnienia z obecnego roku przedszkolnego dzieci tworzyły „Pamiętnik Naszej Grupy” i rysowały w nim ważne dla nich wydarzenia. Przedszkolaki często do niego zerkają i z pewnością będziemy go kontynuować.