Grupa III Biedronki

biedronka

Poznajemy zawody rodziców - spotkanie z pielęgniarką

Bardzo siÄ™ cieszymy, że mama Piotrusia odwiedziÅ‚a naszÄ… grupÄ™ w ramach spotkaÅ„ „Poznajemy zawody rodziców”, na które czekaliÅ›my z niecierpliwoÅ›ciÄ…. Dzieci poznaÅ‚y zawód pielÄ™gniarki. Na poczÄ…tku dzieci udzielaÅ‚y odpowiedzi na takie pytania jak: na czym polega zawód pielÄ™gniarki, gdzie można spotkać pielÄ™gniarkÄ™, a także jakie atrybuty towarzyszÄ… temu zawodowi? NastÄ™pnie przeszliÅ›my do praktyki: dzieci sÅ‚uchaÅ‚y bicia serca za pomocÄ… stetoskopu, bandażowaÅ‚y siÄ™, „mierzyÅ‚y” sobie ciÅ›nienie, „pobieraÅ‚y krew” i dawaÅ‚y „zastrzyki”, sprawdzaÅ‚y jak wyglÄ…da folia życia. A na zakoÅ„czenie dzieci wykonaÅ‚y czepek pielÄ™gniarski.

Bardzo dziÄ™kujemy Pani Agnieszce za wspaniaÅ‚e przygotowanie i przedstawienie zawodu pielÄ™gniarki. Zapraszamy również pozostaÅ‚ych rodziców do zaprezentowania swoich zawodów.