Grupa III Biedronki

biedronka

Zmisiowane zajęcia

Czy można dobrze się bawić bez zabawek? Oczywiście, że tak! Przekonały się o tym Przedszkolaki z naszej grupy realizując czwarty moduł projektu "Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury". Celem naszych "Zmisiowanych zajęć" było przede wszystkim rozwijanie kreatywności dzieci, a także pokazanie, że do dobrej zabawy wcale tak dużo nie potrzeba.

Dzieci samodzielnie wykonały puzzle z drewnianych patyczków, którymi wymieniali się i układali je. Z włóczki dzieci wykonały pajęczynkę, przez którą później musiały przejść bez dotknięcia jej. Dzieci budowały również wieżę z talerzyków kartonowych i papierowych kubeczków. I chociaż to zadanie nie było zbyt łatwe, to wieże miały dużo pięter. Poprzez zabawę dzieci wykonywały również ćwiczenia oddechowe. Miały za zadanie tak dmuchać, aby pomponik trafił do kubeczków. Wielkie brawa, bo spora część grupy zdobyła po trzy punkty! A próbując umieścić pomponikowy nos klauna w odpowiednim miejscu dzieci poćwiczyły cierpliwość i koncentrację.

Oj było bardzo dużo radości, dzieciom bardzo spodobały się zabawy bez zabawek! Może warto spróbować powtórzyć takie zadania w domu? Zachęcamy!

Więcej w tej kategorii: « Walentynki Dzień Dinozaura »