Grupa II Motylki

motyl

Światowy Dzień Dinozaura

26 lutego obchodzony jest Åšwiatowy DzieÅ„ Dinozaura, który stwarza wspaniaÅ‚Ä… okazjÄ™ do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierzÄ…t.

Motylki przez caÅ‚y tydzieÅ„ poznawaÅ‚y ciekawostki na temat dinozaurów, bawiÅ‚y siÄ™ w ciekawe zabawy muzyczno-ruchowe, wypowiadaÅ‚y siÄ™ na temat wysÅ‚uchanego utworu zwiÄ…zanego z prehistoriÄ…. Podczas zajęć ćwiczyÅ‚y motorykÄ™ dużą i maÅ‚Ä…, doskonaliÅ‚y przeliczanie, trenowaÅ‚y zdrowÄ… rywalizacjÄ™ oraz wspóÅ‚dziaÅ‚anie tworzÄ…c paszczÄ™ dinozaura. UsprawniaÅ‚y również koordynacjÄ™ wzrokowo-ruchowÄ… podczas karmienia dinozaura oraz orientacjÄ™ przestrzennÄ…. Nie zabrakÅ‚o też elementów kodowania co bardzo podobaÅ‚o siÄ™ dzieciom oraz pamiÄ…tkowych dino fotek. Jako zabawÄ™ plastycznÄ… dzieci miaÅ‚y za zadanie uÅ‚ożenie w caÅ‚ość dinozaura, naklejenie go na kartkÄ™ i pomalowanie farbÄ…. Wiele radoÅ›ci byÅ‚o podczas odkopywanie koÅ›ci dinozaurów i konstruowania z nich szkieletów dinozaura.