Grupa II Motylki

motyl

Światowy Dzień Dinozaura

26 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt.

Motylki przez cały tydzień poznawały ciekawostki na temat dinozaurów, bawiły się w ciekawe zabawy muzyczno-ruchowe, wypowiadały się na temat wysłuchanego utworu związanego z prehistorią. Podczas zajęć ćwiczyły motorykę dużą i małą, doskonaliły przeliczanie, trenowały zdrową rywalizację oraz współdziałanie tworząc paszczę dinozaura. Usprawniały również koordynację wzrokowo-ruchową podczas karmienia dinozaura oraz orientację przestrzenną. Nie zabrakło też elementów kodowania co bardzo podobało się dzieciom oraz pamiątkowych dino fotek. Jako zabawę plastyczną dzieci miały za zadanie ułożenie w całość dinozaura, naklejenie go na kartkę i pomalowanie farbą. Wiele radości było podczas odkopywanie kości dinozaurów i konstruowania z nich szkieletów dinozaura.