Grupa II Motylki

motyl

Światowy Dzień Origami (projekt edukacyjny)

24 października obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Origami.

Origami jest ciekawÄ… technikÄ… plastycznÄ…, która daje bardzo wiele możliwoÅ›ci. Może stanowić doskonaÅ‚e ćwiczenie kompozycyjne, zabawowe, relaksacyjne i wyciszajÄ…ce. SkÅ‚adajÄ…c papier dziecko uruchamia wiele zmysÅ‚ów, dziÄ™ki czemu rozwija myÅ›lenie twórcze, konstrukcyjne, usprawnia spostrzegawczość, wyobraźniÄ™ przestrzennÄ… i zdolnoÅ›ci manualne. KsztaÅ‚tuje też osobowość dziecka, uczÄ…c je cierpliwoÅ›ci i skupienia. Origami pobudza też ukÅ‚ad nerwowy, integrujÄ…c pracÄ™ obu póÅ‚kul mózgowych. Stanowi narzÄ™dzie uÅ‚atwiajÄ…ce naukÄ™ matematyki.

W ramach MiÄ™dzynarodowego projektu edukacyjnego „Z kulturÄ… mi do twarzy” dzieci z grupy motylki wykonaÅ‚y zadanie „NiezwykÅ‚a sztuka origami” z moduÅ‚u IV. Na razie poznajemy origami pÅ‚askie, ale gdy tylko nabierzemy wprawy, powstawać bÄ™dÄ… także prace przestrzenne.