Park literacki – przestrzeń dzieci i dorosłych

Fundacja „Promyk” zaprosiła nasze przedszkole do udziału w przedsięwzięciu „Podkarpackie – przestrzeń otwarta na kulturę”. 15 czerwca nasze przedszkolaki na 10;00 stawiły się w parku na Osiedlu Piastów.

Czytanie bajek, śpiewanie piosenek oraz wspólna zabawa - tak przebiegała międzypokoleniowa impreza integracyjna, która odbyła się w parku Inwalidów w Rzeszowie. Bajki czytali nasi rodzice p.Dziedzic i p.Kleszczynski oraz zaproszeni goście. Dzieci z 2, 3,4 i 5 grupy występowały i bawiły się wspólnie z innymi uczestnikami imprezy.

Uczestnikami projektu były grupy dzieci z opiekunkami z przedszkoli publicznych oraz domów dziecka na terenie Rzeszowa i woj. podkarpackiego oraz osoby starsze, dziadkowie, seniorzy z Domów Pomocy Społecznej.

Celem przedsięwzięcia jest, m.in. promocja czytelnictwa oraz literatury dla dzieci w wieku przedszkolnym, integracja międzypokoleniowa mieszkańców, umacnianie pozytywnego wizerunku rodziny jako przekaźnika tradycji, tworzenie pozytywnego wizerunku starości. Organizatorem imprezy była Fundacja na rzecz pomocy społecznej Promyk.

Wydarzenie pn. Park literacki – przestrzeń dzieci i dorosłych, realizowane było przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Dziękujemy rodzicom którzy pomogli nam zrealizować to zadanie.