Symbole Narodowe

16 kwietnia grupa wybra艂a si臋 do Muzeum Miasta Rzeszowa na zaj臋cia, krórych tematem by艂y Symbole Narodowe. Na pocz膮tek Dzieci przypomnia艂y sobie legend臋 "O Lechu, Czechu i Rusie", z której dowiedzia艂y si臋 o naszym godle. Drugim symbolem by艂o przypomnienie jak powsta艂a nasza flaga. Odspiewa艂y Mazurek Dabrowskiego zachowuj膮c odpowiedni膮 postaw臋. Na koniec wykona艂y z serduszek bia艂o- czerwony kotylion. Dziekujemy za mile sp臋dzony czas.

W drodze powrotnej odwiedzili艣my skwer Cichociemnych. Na skwerze znajduj膮 si臋 kamienne tablice z nazwiskami wi臋藕niów wywiezionych do O艣wi臋cimia, obelisk upami臋tniaj膮cy Cichociemnych oraz pomnik "Przej艣cie 2001".Ten intryguj膮cy w kszta艂cie pomnik to rze藕ba Józefa Szajny - rodowitego Rzeszowianina. Po drodze pomi臋dzy rzeszowskim rynkiem a Starym Cmentarzem znajduje si臋 niewielki skwer zwany „Ogrodem Dziadowskim”    w którym znajduje sie pomnik Adama Mickiewicza.

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."