Spotkanie z muzyka

„MAMO, TATO – BARDZO WAS KOCHAMY” – KOMPOZYTOR - L. VAN BEETHOVEN – AUTOR HYMNU UNII EUROPEJSKIEJ taki temat królowa艂 na majowym spotkaniu z muzyk膮. Spotkanie muzycy rozpocz臋li pie艣ni膮 „Witaj majowa jutrzenko”, kolejnym utworem by艂a piosenka „Mama u fryzjera”.

Na spotkaniu dzieci pozna艂y akordeon i Fletnia Pana. Nazwa instrumentu i jego powstanie wi膮偶e si臋 z mitem o hamadriadzie Syrinks. Dzieci uczestniczy艂y w zabawach muzycznych, dowiedzia艂y si臋 o roku Stanis艂awa Moniuszki oraz kompozytorze „Ody do rado艣ci”- Ludwika Van Beethovena . Wspólnie z muzykami dzieci 艣piewa艂y piosenk臋 dla taty i o wio艣nie. Dzi臋kujemy i czekamy na czerwcowe spotkanie.

,, Dzieci s膮 jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie podlewa膰,

po艣wi臋ca膰 im uwag臋 i piel臋gnowa膰.
W takich warunkach nasiona kie艂kuj膮, ro艣liny rosn膮, a potem zakwitaj膮. ..."